Ve dnech 15. – 20. srpna proběhlo v Olomouci Celostátní setkání mládeže (CSM). Zúčastnilo se ho asi 6500 mladých z celé České republiky.

Kromě společného programu (mše svaté, katecheze biskupů, svědectví, modlitby apod.) si mohli účastníci CSM vybrat z velké nabídky přednášek, workshopů, ale také ze sportovních aktivit anebo třeba udělat něco dobrého pro druhé. Mladí lidé kromě toho měli v průběhu celého setkání možnost poznávat olomoucké památky a otevřely se pro ně také místní kláštery.

Hlavním bodem CSM byla v pátek 18. srpna společná odpolední pouť na Svatý Kopeček.

V sobotu setkání pokračovalo „dnem s rodinami“ a vyvrcholilo v neděli dopoledne závěrečnou mší svatou, kterou sloužil olomoucký arcibiskup Jan Graubner. Na závěr CSM oznámil ředitel Sekce pro mládež České biskupské konference (ČBK) P. Jan Balík, že koncem května podal předseda ČBK kardinál Dominik Duka OP ve Vatikánu žádost o pořádání Světového dne mládeže (SDM) v Praze. Mohlo by se tak stát v roce 2021 nebo 2022.

V sobotu 19. srpna nabídnul odpolední program účastníkům na Horním a Dolním náměstí tzv. Expo povolání. U našeho stánku, který reprezentoval náš řád, časopis Immaculata a hnutí Rytířstvo Neposkvrněné, si účastnici mohli udělat fotku se svatým Františkem. Zde si můžete prohlédnout fotky.

Děkujeme všem, kteří se u nás zastavili. Ať Vás Pán naplní pokojem!

Vyfoť se se sv. Františkem
Štítky: