Vážení čtenáři,
milí rytíři Neposkvrněné,

v tomto čísle se věnujeme svátosti smíření. Je to uzdravující svátost, kdy křesťan po pádu do hříchu může opět povstat, když s kajícím srdcem vyzná své hříchy milosrdnému Bohu a přijme od něho odpuštění. Při každé svátosti smíření si jasně uvědomujeme, že jsme křehcí, že poklad víry máme v nádobě hliněné a musíme svádět zápas za věrnost Bohu. Zjišťujeme, že každého dne potřebujeme obrácení, že naše srdce se tak lehce odklání od Hospodina. Každá zpověď je tedy i voláním, aby nám Hospodin dal nové srdce, ne to kamenné, ale srdce z masa, které dokáže vnímat Boží lásku a být za ni vděčné.

Milí čtenáři, přeji Vám, abyste v každé svátosti smíření nově zakoušeli Boží milosrdnou lásku k Vám a abyste na ni dokázali odpovídat srdcem proměněným a očištěným slzami pokání. Kéž Vám k tomu bude nápomocné i toto vydání Immaculaty a zpovědní zrcadlo, které připojujeme.

V tomto čísle najdete také knižní dárek „Rozjímavý růženec“. Přijměte ho jako poděkování za Vaši přízeň. Věříme, že Vám tato publikace bude nápomocná při Vaší každodenní modlitbě růžence. Budeme vděční, když na nás ve své modlitbě vzpomenete.

br. Bohdan Heczko OFMConv
šéfredaktor Immaculaty

 

Zvuková verze se připravuje.

 


Textovou verzi Immaculaty si můžete prohlédnout zde.

Immaculata č.167 (2021/04)
Štítky: