Zatčení 89členného gangu a osvobození 39 žen vězněných obchodníky „s bílým masem“ je plodem spolupráce sester kongregace služebnic Nejsvětější svátosti se španělskou policií.
Akce se odehrála v Almerii, obětmi gangu byly většinou občanky Nigérie přinucené k prostituci, kterým řeholnice pomáhaly. Charizmatem kongregace je právě pomoc ženám, jež se z různých důvodů octly na ulici. Koordinovaná akce španělské policie byla možná díky informacím, které jí předaly sestry mající bezprosřední kontakt s obětmi. Vyšetřování ukázalo, že ženy byly pašovány do Evropy, nejprve do italské Lampedusy a odtud do Španělska, a byly mezi nimi i nezletilé a těhotné. Osm osvobozených nalezlo prozatímní ubytování v domu kongregace.
Její zakladatelka sv. Maria Micaela Desmaisierés se narodila r. 1809 v Madridu a zaměřila se na pomoc ženám přinuceným k prostituci. Dnes sestry této kongregace pracují ve více než 20 zemích světa – i v Polsku. Bezprostředně pomáhají obětem, vedou osvětovou kampaň a nabízejí všestrannou pomoc. Informace jsou k dispozici na www.siecbakhita.com.

 

Řeholnice pomohly zatknout provozovatele prostituce
Štítky: